tel.: 71 322 09 00
kom. 784 890 813 / kom. 608 898 008 (telefony czynne w godzinach otwarcia biura)
Plac Grunwaldzki 12-14 p. 14
biuro@rolka.wroclaw.pl

Godziny otwarcia biura:
poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:00

Aktualności

27-12-2021
Biuro nieczynne 28.12.2021r. - 03.01.2022r.

Informujemy, iż w dniach 28.12-2021r. - 03.01.2022r. biuro będzie nieczynne.


30-06-2021
UWAGA !!! Zmiana godzin otwarcia biura !!!

Miło nam poinformować, iż od dnia 01.07.2021r biuro Ośrodka Szkolenia Kierowców będzie czynne w godzinach od 10.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy!!!


15-07-2020
Kurs ekspresowy kat B w 15 dni ! - 3300,00 zł

Wprowadzamy do swojej oferty "Kurs ekspresowy" w 15 dni roboczych.
Kurs składa się z 30 godzin szkoleniowych plus egzamin wewnętrzy (31 godz. kursu).

Zapraszamy wszystkich, którzy muszą szybko zdobyć upragnione prawo jazdy :-)


Szkolenie praktyczne w każdym z rodzaju kursów może rozpocząć się po zaliczonym egzaminie teoretycznym w WORD. Od rozpoczęcia pierwszych zajęć z instruktorem liczony jest czas trwania kursu.

Kursy przyśpieszone i ekspresowe prowadzone są tylko w godzinach od 8:00-16:00.

Jeździmy Tototą Yaris, która została przez nas wyposażone w kamery.
Samochód spełnia wymagania stawiane przez WORD, dotyczące podstawienia pojazdu OSK na egzamin państwowy.

Materiały szkoleniowe GRATIS !
Atrakcyjna cena badania lekarskiego !


Zapraszamy :-)


06-05-2020
Wznawiamy działalność od 18.05.2020r.

Informujemy, iż od dnia 18.05.2020r. kontynuujemy działalność. Do biura będzie mogła wejść tylko jedna osoba, która będzie posiadała ze sobą maseczkę oraz rękawiczki ochronne.

Zapraszamy w godzinach od 12:00 do 18:00


15-03-2020
Biuro zamknięte do odwołania

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją od dnia 16.03.2020r. do odwołania biuro będzie nieczynne. 
Prosimy o kontakt telefoniczny. Jesteśmy do dospozycji w godz. od 12:00 - 18:00.

tel. 71 322 09 00
tel. 784 890 813
tel. 608 898 008

lub emailowy biuro@rolka.wroclaw.pl

O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować.


05-09-2019
Uroczysta Gala Plebiscytu Gazety Wrocławskiej - Mistrzowie Motoryzacji 2019r.

Uroczysta Gala Plebiscytu Gazety Wrocławskiej - Mistrzowie Motoryzacji 2019

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie oddane głosy !!! 


14-07-2019
Wyniki Plebiscytu Gazety Wrocławskiej Mistrzowie Motoryzacji

Jest nam niezmiernie miło, iż możemy poinformować o wynikach Plebiscytu organizowanego przez Gazetę Wrocławską - Mistrzowie Motoryzacji, który zakończył się 12 lipca 2019r.
Nasza instruktorka zwyciężyła w kategorii Instruktor Jazdy Roku.
Serdecznie dziękujemy za oddane głosy i wsparcie !

Zapraszamy do OSK ROLKA i do zobaczenia na drogach :D
16-06-2019
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do głosowania w Plebiscycie Mistrzowie Motoryzacji w kategorii Instruktor Jazdy Roku, organizowanego przez Gazetę Wrocławską.

Być może ktoś z naszych kursantów chciałby oddać głos na naszą instruktorkę :)

Głosowania trwa od 14 czerwca 2019r. do 12 lipca 2019r. 

Wszystkich bardzo gorącą zachęcamy także do głosowania na naszą Szkołę, również została zgłoszona do Konkursu.

Instruktor Jazdy Roku - zapraszamy do głosowania :D  <--------- LINK do strony Plebiscytu

 


18-03-2019
Czym tak naprawdę jest zdawalność ?

Zdawalność - czy to najważniejszy element w pracy instruktora i egzaminatora? Zdawalność - termin zbyt często pojawiający się w pracy zarówno egzaminatorów i instruktorów nauki jazdy. Znamy statystyki zdawalności u nas i w innych krajach Unii Europejskiej. Porównania i wypowiedzi - oceniające co jest w naszym systemie nie tak - dostarczają wiele emocji. Czy w Polsce system szkolenia i egzaminowania jest dobrze skonstruowany? Czy należy coś zmienić? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem jest to suma kilku elementów, te składają się na ostateczny wynik egzaminu.

Praca z kursantami - tu nie ma znaczenia wiek kursanta, stopień społeczny, wykształcenie etc. - w naszej branży wiąże się z odpowiedzialnością za ukształtowanie kursanta - przyszłego bezpiecznego kierowcy. Zaczynamy od tzw. poziomu zerowego. Szkolona przez nas osoba poprzez zastosowanie poprawnych i odpowiednich metod nauczania z każdą lekcją - a to nie tylko jazda, jak zwyczajowo się przyjęło mówić - staje się kierowcą. Czyli na początku jest lekcja! I tak sukcesywnie osoba szkolona zyskuje wiadomości, umiejętności, pewność siebie. Każdego kierowcę charakteryzują dwie zasadnicze cechy. Decyzyjność i samodzielność. W naszym modelu szkolenia często zapominamy o kształtowaniu tych podstawowych cech. Zbyt często w szkoleniu pomagamy nie pozwalając na samodzielność osoby szkolonej. To jeden z podstawowych błędów powodujących negatywny wpływ na osiągnięcie wyniku końcowego w postaci zdanego egzaminu i osiągnięcie tzw. zdawalności.

Prześciganie się w słupkach, statystykach powoduje utratę zasadniczego celu, do jakiego nasza branża ma zmierzać. Wykształcenie samodzielnego, bezpiecznego kierowcy, odpowiedzialnego, stosującego wszystkie zasady i przepisy ustawy - Prawo o ruchu drogowym, to jest cel podstawowy, do którego mamy zmierzać. System w tej dziedzinie nie sprawdza się.

Czy Instruktor szkolący „pod egzamin” weźmie na siebie odpowiedzialność za to, że wypuszcza osobę, która ma zrobić tylko statystykę dla niego, dla OSK gdzie ten pracuje? Czy mówimy tu o dobrym fachowcu?

Czy kierując się tylko kryterium zdawalności można osiągnąć cel zasadniczy - bezpieczeństwo na drogach? Na pewno nie! Jednakże mamy prawa wolnego rynku i osoba chcąca zdobyć wymarzone uprawnienia może kierować się wyłącznie tym jednym kryterium wyboru ośrodka szkolenia. Zdawalnością! To oczywiście jest ogromnym błędem. Czy wynik zdawalności poprawi statystyki wypadkowości? Czy kandydat na kierowcę wybierając szkołę jazdy nie pytając o tak ważne kwestie jak np. kwalifikacje instruktorów, czy stan techniczny aut szkoleniowych itp., czy ten kursant poprawi tzw. zdawalność? Oczywiście, to pytanie retoryczne, na które odpowiedzmy sobie sami. Chyba byt dużo jest pytań, na które musimy odpowiadać sobie sami. To kolejny z elementów podważający teorię Zdawalności.

Jest jeszcze jeden aspekt zagadnienia zdawalności - to statystyki ocen pracy instruktorów. Jednak nie można mówić o takich statystykach, ponieważ świadomy, dobry instruktor nie może odpowiadać za stan psychofizyczny osoby zdającej egzamin. To już temat tak obszerny do dyskusji, że warto temu poświęcić kolejny artykuł. Każdy z instruktorów i egzaminatorów w swojej pracy ma własne doświadczenia związane z tzw. syndromem stresu przedegzaminacyjnego. Jest to nierozłączny element towarzyszący sprawdzeniu kwalifikacji do samodzielnego poruszania się w ruchu drogowym. Umiejętność radzenia sobie z tą przeszkodą - jeśli rozważamy aspekt zdawalności - jest kluczowa. Praca, którą musimy wykonać ma uświadomić i przygotować osobę szkoloną, że doprowadziliśmy nasze szkolenie do miejsca gdzie osoba szkolona zostanie poddana sprawdzeniu. Jak mentalnie przygotować kursanta? Każdy z instruktorów zapewne ma swoje sposoby. I bardzo dobrze! Jest to swoiste know-how osoby szkolącej. Jak ważna jest ostania jazda z kursantem tego nie muszę Państwu mówić. Instruktor nauki jazdy w dzisiejszych czasach to nie tylko szkoleniowiec! To także psycholog, mentor, specjalista i coach! Trener! Osoba, która w godzinach szkolenia kursu podstawowego ma wykonać wszystko, co jest możliwe, użyć wszystkich możliwych technik i sposobów dotarcia do osoby szkolonej, konsultować z innymi instruktorami techniki pracy. By dojść do finalnego punktu gdzie Zdawalność nie będzie istniała jako kryterium oceny.

Oczywiście obarczanie kolegów egzaminatorów za kreowanie statystyk zdawalności nie ma sensu. Dlaczego? Interpretacja wyników egzaminów realizowanych przez ośrodki egzaminowania jest oceniana w statystykach jako określenie tendencji. Czy w dzisiejszych czasach można takie wartości określić? To kolejny zły czynnik wpływający na zdawalność. Tu dalej mówimy o zależności różnych składowych, które nie maja wpływu na tzw. zdawalność.

Pomyślmy jednak o wypracowaniu jednolitych norm. Skorzystajmy z możliwości inicjatywy nieobojętnych na rzecz powołania samorządu instruktorów i egzaminatorów, gdzie na etapie tworzenia samorządu każdy z naszej branży może być kreatorem przyszłości. Pamiętajmy, że to my mamy możliwość tak ukierunkować naszą branżę, by system przyszłego szkolenia, efektów tego szkolenia był na tyle dobry, by nikt nie musiał analizować problemu ZDAWALNOŚCI.

Krzysztof Cuprjak (Chełmża)
Źródło: L-instruktor - Zdawalność w pracy instruktora i egzaminatora


26-11-2018
Driving licence B in English - 2800,00 zł

Do you need more information?

Write to us - biuro@rolka.wroclaw.pl  or call 534 500 037.